© Alwero 1999 - 2015
Realizacja: PixArt

O nas

Jak było nie wiecie.....

dla innych to początek jakich wiele...

W Polsce od wieków zasadniczymi surowcami używanymi do wyrobu odzieży były: Bielsko-Biała, miasto, nieopodal którego powstała nasza firma, jest jednym z najstarszych ośrodków produkcji sukienniczej w Polsce a czynniki, które miały wpływ na powstanie i rozwój przemysłu , to W okresie pomiędzy dwoma wojnami światowymi, produkty bielskiego okręgu przemysłowego były eksportowane do 35 krajów. Wśród odbiorców dominowały kraje Europejskie, ale produkty trafiały nawet do Indii. W okresie po II wojnie światowej, nastąpił dalszy rozwój przemysłu włókienniczego w naszym regionie. Przy międzynarodowej współpracy, prowadzonej przez Izbę Wełny - samorządową organizację branżową, produkty naszych fabryk zaczęły być wyróżniane znakiem jakości Woolmark.

Bielsko-bialski sukces rozpowszechnił produkcję tekstyliów, na okoliczne tereny i tak swój początek miały m.in. Cechy Rzemieślnicze w Kętach i Wilamowicach, ściśle ze sobą współpracujące. Duże zmiany w strukturze rynku krajowego oraz zmiany na rynku globalnym końca XX wieku, doprowadziły do likwidacji wielkiego przemysłu wełnianego w naszym kraju. Dzisiaj o jego czasach świetności, przypominają stare zdjęcia, nieliczne już fasady dawnych fabryk, coraz częściej zmienianych na galerie handlowe.

Rodzime tradycje, siła natury i ludzie, byli tym, co pozwoliło nam znaleźć nowe możliwości wykorzystania drzemiącego w wełnie potencjału. Poprzednie pokolenie zapoczątkowało w naszej rodzinie działalność produkcyjną skupiającą się głównie na niej. Dzianina futerkowa, z okrywą z runa owczego, dość rzadki na rynku rodzaj materiału, stał się naszą rodzinną specjalnością.

Sprzedaż regionalnym rzemieślnikom, była początkiem naszej „wełnianej” drogi.

22 21 23 24

​W 2000 roku wykorzystując kanony strojów regionalnych, między innymi kamizelek i obuwia, przygotowaliśmy kilka produktów, które łączyły w sobie to, co najlepsze w wełnie ze stylem góralskim. To był strzał w „dziesiątkę”. Zapotrzebowanie na nasze produkty rosło z sezonu na sezon.

Sprzedaż krajowa, na początku stanowiła 100% naszego rynku zbytu. Od 2002 roku znacznie przesuwała się poza granice kraju. Obecnie współpracujemy z odbiorcami w 27 krajach. Zaczynając, sprzedaż kierowaliśmy na rynek polski, dzisiaj natomiast rodzimy rynek stanowi 11% obrotów firmy ale istotną częścią naszych planów rozwoju. Produkty wełniane Alwero kupowane są w większości krajów Unii Europejskiej i na innych kontynentach.

Rozwój firmy, trwający nieustannie, już 15 lat, możliwy był dzięki opracowywaniu coraz to nowszych zastosowań naszego podstawowego surowca. Zaczynaliśmy od nieskomplikowanych produktów. Dzisiaj, chętnie sięgamy po nowe wyzwania a nasze produkty, dzięki temu stają się coraz bardziej zaawansowane.

3 4 2 13
 

Unikalne walory i najwyższą jakość naszych produktów zostały wielokrotnie potwierdzone w testach i badaniach, czego dowodem są przyznane i utrzymywane certyfikaty.

Dalszy wzrost sprzedaży w roku ułatwia decyzję o budowie własnego zakładu.  W firmie zapada strategiczna decyzja o budowie własnego miejsca.

alwero1 alwero3 alwero7

W roku 2007 przeprowadzamy się do nowego zakładu, skrojonego na nasze potrzeby. Ten rok dla nas charakteryzował się mrówczą pracą nad „dopieszczaniem” zakładu, nowej krojowni i magazynu oraz zmianami organizacyjnymi w firmie.

Zmierzamy ku przyszłości z duchem czasu. Powiększamy ofertę naszych produktów. Powstają nowe kanały dystrybucji. Docieramy do coraz szerszej grupy konsumentów.

Rozpoczynamy profesjonalną przygodę z produktami dla Masherów i dla naszych psiaków. Udaje nam się uczestniczyć w jednej z imprez sezonowych dla psich zaprzęgów BORDER RUSH. Sponsorujemy także dwa team-y a jeden z naszych team-ów zdobywa II miejsce w La Grande Odyssée.